دولت فرانسه تجویز هیدروکسی کلروکین را برای درمان کرونا ممنوع نمود

به گزارش آخرین خبر، دولت فرانسه دستوری را که اجازه استفاده پزشکان بیمارستان ها از هیدروکسی کلروکین را برای درمان بیماران مبتلا به شکل شدید بیماری کووید-19 ناشی از ویروس کرونا می داد، لغو کرد.

دولت فرانسه تجویز هیدروکسی کلروکین را برای درمان کرونا ممنوع نمود

به گزارش آخرین خبر به نقل از رویترز این اقدام در فرانسه نخستین اقدام در یک کشور در این باره از هنگامی است که سازمان دنیای بهداشت یک کارآزمایی بالینی عظیم این داروی ضد مالاریا را برای بیماران کووید-19 به علت نگرانی درباره عوارض جانبی آن لغو کرد.

با لغو دستور دولت قبلی فرانسه که در بولتن رسمی این دولت و نیز در بیانیه وزارت بهداشت اعلام شد، استفاده از هیدروکسی کلروکین برای درمان بیماران کووید-19 ممنوع خواهد بود.

فرانسه در انتها ماه مارس (اوائل فروردین) تصمیم گرفت اجازه دهد هیدروکسی کلروکین را که علاوه بر درمان مالاریا برای درمان لوپوس و آرتریت روماتوئید تایید شده است، برای درمان بیماران کووید-19 در موقعیت های خاص و در بیمارستان ها به کار رود.

آنالیز های بعدی که در این باره در ژورنال پزشکی بریتانیا و لنست منتشر شد، نشان داد تجویز هیدروکسی کلروکین باعث افزایش میزان مرگ و اختلال ریتم ضربان قلب در بیماران کووید-19 شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و سایرین در ماه های اخیر مصرف هیدروکسی کلروکین را به عنوان درمانی احتمالی برای بیماری کرونا تبلیغ می نموده اند.

هنوز هیچ واکسن یا دارویی برای درمان کووید-19 که تا به حال باعث مرگ بیش از 350 هزار نفر در سراسر دنیا شده است، تایید نشده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "دولت فرانسه تجویز هیدروکسی کلروکین را برای درمان کرونا ممنوع نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت فرانسه تجویز هیدروکسی کلروکین را برای درمان کرونا ممنوع نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید