پاسخ چین به ضرب الاجل ترامپ علیه سازمان جهانی بهداشت

به گزارش آخرین خبر، دولت چین در واکنش به نامه ارسالی دونالد ترامپ به مدیر سازمان جهانی بهداشت، از آمریکا خواست به جای اتهام زنی ها علیه چین به تعهدات بین المللی خود پایبند باشد.

پاسخ چین به ضرب الاجل ترامپ علیه سازمان جهانی بهداشت

به گزارش گروه بین الملل آخرین خبر، اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ارسال نامه با محتوای تهدید و ضرب الاجل خطاب به مدیر سازمان جهانی بهداشت واکنش وزارت خارجه چین را به دنبال داشت.

به نوشته اسپوتنیک، وزارت خارجه چین در واکنش به نامه ارسالی رئیس جمهور آمریکا برای مدیر سازمان جهانی بهداشت و تکرار اتهام زنی های اخیر واشنگتن به پکن درباره شیوع ویروس کرونا گفت، آمریکا در تلاش برای استفاده از چین به منظور سلب مسئولیت از خود است.

این وزارتخانه با رد ادعا های دونالد ترامپ علیه چین و سازمان جهانی بهداشت، از آمریکا اجرای تعهدات بین المللی این کشور را خواستار شد.

به گفته وزارت خارجه چین، ایالات متحده در تلاش است که از تعهدات بین المللی خود در قبال سازمان جهانی بهداشت فرار کرده و با انگ زدن به چین توجهات را از بی کفایتی خودش دور کند.

از نظر این وزارتخانه، ارائه کامل کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت به صورت کاملا زمانمند وظیفه تک تک اعضای این نهاد بین المللی است.

این اظهارنظر پکن ساعاتی پس از تهدید سازمان جهانی بهداشت توسط دونالد ترامپ و تعیین یک ضرب الاجل برای انجام تغییرات اساسی صورت گرفت.

پیشتر رئیس جمهور آمریکا در نامه به مدیر سازمان جهانی بهداشت، ضمن تکرار ادعای جانبداری این سازمان از چین در موضوع شیوع ویروس کرونا این نهاد را به توقف کامل کمک مالی آمریکا تهدید و برایش ضرب الاجل 30 روزه تعیین کرد

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پاسخ چین به ضرب الاجل ترامپ علیه سازمان جهانی بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ چین به ضرب الاجل ترامپ علیه سازمان جهانی بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید